رستا چیست ؟
رستا چیست ؟

“رستا جدیدترین و کاراترین سبک تصمیم گیری در دنیای پیچیده امروز”
“رستا جدیدترین و کاراترین سبک تصمیم گیری در دنیای پیچیده امروز”


فهرست

منو

گروه مشاوره مهندسی رستا چه کارهایی برای شما انجام می‌دهند؟

ما در تمام زندگی در موقعیت‌‌هایی قرار می‌گیریم که نیاز به تصمیم گیری داریم؛ از تصمیمات ساده‌ای مانند انتخاب وسیله نقلیه برای رسیدن به محیط کار تا تصمیمات مهمی مانند ازدواج، سرمایه‌گذاری و … . شاید به دلیل گزینه‌های متعدد برخی موارد دچار شک و تردید شویم و تصمیم گیری را عقب بیاندازیم یا کلا از تصمیم گیری طفره بریم. حتی گاهی پیش می‌آید که با عدم بررسی درست موضوعات اشتباه‌ترین تصمیم ممکن را می‌گیریم. رستا با مهندسی کردن فرآیند تصمیم گیری و با ساختارهای ریاضی شما را در تصمیم گیری درست و اصولی یاری می‌کند. حذف خطاهای احتمالی و میزان دقت بالا در تصمیم گیری از ویژگی‌های روش رستا است. شما به راحتی برای هر تصمیم گیری می‌توانید از روش سیستماتیک و ساختار‌ یافته رستا استفاده کنید؛ فقط کافیه یک بار با ما تصمیم بگیرید.


با رستا یک تصمیم گیری منطقی را تجربه کنید!


ما در رستا با جمع آوری اطلاعات پیرامون موضوع و بررسی تمام گزینه‌های موجود و سبک و سنگین کردن هر مورد به صورت جداگانه و بررسی پیامدهای احتمالی انتخاب هر گزینه شما را در تصمیم گیری درست و اصولی یاری می‌کنیم. جالبه بدونید که ما برای در رستا برای تصمیم گیری از علوم و مفاهیمی مانند کوانتوم، اصل عدم قطعیت، تحلیل سیستمی، روانشناسی، ریاضی  و … استفاده می‌کنیم. ما به جرات این روش را یک روش جدید و کارا برای تصمیم گیری برای زندگی پیچیده امروزی می‌دانیم. اگه خواهان گرفتن یک تصمیم درست و اصولی هستید همین حالا با ما تماس بگیرید.

تصمیم گیری یعنی چه؟تصمیم گیری چه اهمیتی داره؟مهارت تصمیم گیری صحیح


به فرآیندی که در ذهن انجام می‌شود تا از بین چند گزینه موجود یک گزینه انتخاب شود تصمیم‌گیری گفته می‌شود. از این رو مهارت تصمیم‌گیری یکی از مهم‌ترین مهارت های زندگی است که همواره برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها و گرفتن تصمیمات صحیح و منطقی همواره به آن نیاز داریم. حتما دیدید افرادی را که همه فکر می‌کنند فوق العاده با استعداد هستند و می‌توانند در آینده به یکی از موفق ترین افراد کشور و حتی دنیا تبدیل شوند؟ خود این افراد دو دسته هستند. دسته اول که با تصمیم گیری درست از استعداد خود بهترین استفاده ممکن را می‌برند. و دسته دوم که معمولاً هم بیشتر هستند، همان هایی هستند که با تصمیم های اشتباه، زندگی و استعداد خود را به نابودی می‌کشانند. این است تفاوت تصمیم گیری خوب و بد. تصمیم خوب شما را به موفقیت می‌رساند و تصمیم بد به نابودی!


وقتی شما نتوانید تصمیم های خوبی برای زندگی و انتخاب های خود بگیرید، مسلماً اتفاق های خوبی هم برایتان نخواهد افتاد.  ممکن است گاهی اتفاقات کوچکی در حد دیر رسیدن به جایی، عدم موفقیت در کار کوچکی یا مثال هایی شبیه این بیفتد. اما بازهم با تصمیم گیری اشتباه، آن اتفاقات خوبی که می‌توانست برایمان بیفتد، رقم نمی‌خورد. در نظر داشته باشید که شما یا یک تصمیم اشتباه یک فرد نمی توانید آن شخص را به طور کلی فردی ناموفق و یا شکست خورده بنامید بلکه مطمینا با تلاش فرد و اشنایی با روش درست تصمیم گیری می تواند اشتباه تصمیم گیری خود را جبران کرده و موفق باشد . اما چه اتفاقی می افتد که شخصی عموما به عنوان شکست خورده در زندگی شناخنه می شود؟

شکست یا عدم موفقیت در زندگی حاصل یک سلسله تصمیم گیری های اشتباه در زندگی در بستر زمان می باشد . مهارتی که به وسیله آن می‌توانیم در موقعیت‌هایی که با چند گزینه متفاوت روبه‌رو هستیم به‌موقع دست به انتخاب مناسب‌ترین و بهترین گزینه بزنیم مهارت تصمیم گیری گفته می‌شود.


یکی از روشها برای اینکه بتوان تصمیم درستی اتخاد کرد می تواند از گامهای زیر تشکیل گردد.

  • تشخیص دقیق صورت مسئله
  • جمع آوری اطلاعات
  • پیدا کردن گزینه‌های مناسب و موجود
  • ارزیابی گزینه‌‌های مختلف
  • انتخاب بهترین گزینه

«تحقیق» و «گفتگو» برخی از راههایی هستند که فرد می تواند از طریق آنها برای تصمیم سازی استفاده نماید. همچنین میتوان یک ارزیابی اولیه و ساخت پیش فرض نیز صورت پذیرد. از طرفی  مشورت با اهل فن و افراد با تجربه لازم می باشد. کلیه این روشها به نوعی کیفی بوده و در عمل یا درصدی از خطا همراه می باشد. گروه مشاوره مهندسی رستا می‌کوشد کمک کند تا خطاهای شما در تصمیم گیری کاهش یافته و احتمال انتخاب مناسب و تصمیم گیری درست افزایش بیابد.